דבר נשיא העמותה ינואר 2019

שנה טובה לחברי העמותה ולעוסקים במלאכה

ברכות שנה טובה ואוחולי בריאות, ביטחון, שמחה ושגשוש אישי ומקצועי

אשמח לראותכם באירועי העמותה הקרובים

קרא עוד > דבר נשיא העמותה ינואר 2019

דבר נשיא העמותה ינואר 2017

icon

לחברי העמותה ולעוסקים במלאכה שלום רב. קונגרס העמותה הדו שנתי שהתקיים במהלך חודש נובמבר נחל הצלחה כבירה, למעלה מ 30 חברות הציגו את יכולתן, למעלה מ 50 הרצאות בתחומים מגוונים והשתתפות ערה של כ 1,000 משתתפים הוכיחו לנו שוב שיש לעמותה את המנדט הדרוש בכדי לקדם את נושא המכשור והבקרה בישראל.

קרא עוד > דבר נשיא העמותה ינואר 2017

דבר נשיא העמותה – יוני/יולי 2016

דבר נשיא העמותה – גליון יוני/יולי 2016

לחברי העמותה ולעוסקים במלאכה שלום רב.

במהלך חודש יוני העמותה קיימה את כנס "בטיחות בתעשייה " במסגרת תערוכת רקס. מגוון הרצאות פתחו בפני המשתתפים צוהר לעולם "הבטיחות ". לאור בקשה של מספר משתתפים אני שמח לבשר לכם שהעמותה, בעזרת גורם חיצוני מטעם TUV, התחילה לשווק הדרכות והסמכות לתקן SIL. ההדרכות מבוצעות ע"י גורם מוסמך מטעם TUV, בסיום ההדרכה מתקיימת בחינה מטעם TUV. כמובן שהסמכה מסוג זה יכולה להתקיים ברמה מפעלית או ברמה חוץ מפעלית, למידע נוסף אודות יכולת זו, יש לעמוד בקשר עם מר אריק ברקאי This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .

קרא עוד > דבר נשיא העמותה – יוני/יולי 2016

מאי 2016

 

דבר נשיא העמותה – גליון מאי 2016

לחברי העמותה ולעוסקים במלאכה שלום רב.

בסוף שנת 2015 יצאנו לדרך חדשה. אחרי 7 שנים של שיתוף פעולה עם גורם מסחרי שעזר לנו בקידום נושא המכשור בקרב העוסקים בתחום, העמותה החליטה לשנות כיוון ולהפריט את מערך השיווק בין מספר גופים מסחריים, במטרה לנסות להגיע לקהל רחב יותר. זה לא סוד שנושא המכשור והבקרה הוזנח בשנים האחרונות, מספר בתי הספר המכשירים אנשי מיכשור צומצם, אין היום בישראל מערכת מסודרת ומאורגנת הרוצה ומסוגלת להכשיר טכנאים, הנדסאים ואו מהנדסים.

מאחר ונושא ההכשרה קרוב לליבנו והוא הבסיס לקיום עתידי של תחום המכשור והבקרה בישראל, העמותה החליטה לקדם בשנת 2016 מספר מהלכים שאמורים לתרום תרומה מכרעת לקידום ההכשרה של העוסקים במלאכה.

  • כנס בנושא "בטיחות בתעשייה – התקנים הנדרשים והשיקולים בבחירת מכשור ומערכות בקרה " – הכנס יתקיים במהלך תערוכת רקס בתאריך 23.6.2016 בגני התערוכה בתל-אביב. ניתן להרשם דרך אתר תערוכת רקס. https://www.tixwise.co.il/
  • הדרכות מפעליות וחוץ מפעליות – חזרנו למתכונת ההדרכות ובנוסף להדרכות חוץ מפעליות אנו מציעים הדרכות מפעליות. ההדרכות יועברו ע"י טובי המרצים בענף ( כמובן מהנדסי מכשור ובקרה ותיקים בענף ). הנושאים שנשים עליהם דגש בשנת 2016 יהיו: מכשור ובקרה בסיסי, מכשור ובקרה מתקדם, הגנה נגד פיצוץ, בקרת תנועה והינע, SIL. לפרטים נוספים ניתן לעמוד בקשר עם מרכז תחום ההדרכות בעמותה, מר גיל ארצי This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • והדובדבן שבקצפת ! בחודש נובמבר אנו מקיימים את האירוע הדו שנתי שלנו, "הקונגרס הרביעי של ה ISA", רבות נאמר על ארוע מיוחד זה, כל חברות המכשור והבקרה יציגו את יכולתן. עשרות הרצאות חינם במגוון נושאים, והכי חשוב, נוכחות של למעלה מ 1,000 עוסקים במלאכה, הזדמנות כזו ישנה רק פעם בשנתיים. אז תרשמו לעצמכם את ה 14 בנובמבר 2016 – כפר המכביה או הכנסו לקישור והרשמו. http://www.isa-is.org.il/

העמותה פועלת ללא מטרות רווח כאשר חברי העמותה עובדים ימים כלילות במטרה לקדם את הנושא. רוצה לעזור? נשמח לשלב את עזרתך בפעילות השוטפת שלנו, שלח אליי מייל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

בברכה,

עופר בן-אפרים

 

דבר הנשיא מאי 2014

חברים יקרים

לאחר מאמצים רבים ועבודה קשה הצלחנו לשכנע את נשיא אירופה והועדה האחראית על ישראל במחוז ה- 12 ב ISA העולמי לקיים  את הישיבה השנתית DLC בארץ.

התאריך המתוכנן כרגע הוא מאי 2015

נציגי המדינות השותפות , הנשיא האירופאי ויתכן שגם הנשיא העולמי צפויים להגיע ארצה לכנס. המשתתפים בכנס הם נשיאים של כל מדינה ומדינה.

הכנס צפוי להיות יומיים שלמים כאשר במסגרתו נאשר פעילויות מחוזיות ומקומיות לשנה הקרובה ונלבן נושאים העומדים על סדר היום.

בכל שנה מתקיים כנס DLC  במקום אחר בעולם וזאת היא הפעם הראשונה בה יתקיים הכנס בישראל.  

במסגרת המאמצים שלנו לפרוץ את גבולות מדינת ישראל קבלנו החלטה לשלוח נציג מטעמנו כל שנה לישיבת ה- DLC שיציג את משנתנו.

עופר שטרן ,  נשיא העמותה 

יולי 2014

בגיליון זה אני רוצה להעלות את נושא שוק האנרגיה ובפרט את עניין הגז הטבעי.

חלום הגז הטבעי מתממש לאט לאט ויותר ויותר מפעלים מתחילים לקבל או להתכונן לקבלת הגז הטבעי. הדבר טוב כשלעצמו אך הנושא חדש בארץ ואין עדיין תקנים מסודרים בנושא ,קיימת אי וודאות בכל מה שקשור להתקנות, הובלה , אספקה וכו... המשתמשים כמו גם חברות הגז לא ממש יודעות כיצד לנהוג ואיזה תקנים לאמץ.

 

כיום אין תקן ישראלי ויוצא שכל לקוח\מפעל\צרכן מאמץ תקן לפי ראות עיניו ועובד לפיו. 

לדעתי חשוב להקים גוף ממשלתי שירכז את התקנים והכללים הנהוגים בעולם ויתאימו לשוק הישראלי. כמובן שאין צורך לכתוב תקנים חדשים הרי הנושא כשלעצמו לא חדש.

הגז הטבעי הוא מקור אנרגיה מתחדש ,נקי ואמין וככל שנטיב להשתמש בו נצליח להפיק ממנו את המירב. 

עופר שטרן, נשיא 

דבר הנשיא אפריל 2014

שלום לכל החברים


חג החירות מתקרב ובא וזהו בהחלט חג לתעשייה בארץ אשר קיימת ועומדת בזכות עצמה, בזכות צוותי העובדים המקצועיים והמוכשרים שבה.


לאורך שנים המפעלים השונים מנסים בדרכים רבות ומגוונות להעלות את מקצועיות העובדים ולכן משקיעים כספים רבים בהכשרת עובדים, להביאם לרמה המקצועית הגבוהה ביותר כיוון שהנכס האנושי הינו הנכס היקר ביותר לכל מפעל יצרני המבקש לשמור על איכות מוצריו.


העמותה לאוטומציה (ISA) ישראל מבקשת לאחל לכם ולמשפחותיכם חג פסח שמח וכשר , חג אביב שכולו הנאה ומנוחה וצבירת כוחות לאתגרים העומדים בפניכם בתחום האישי והמקצועי גם יחד.

חג שמח , עופר שטרן, נשיא ISA ישראל.

דבר הנשיא מרץ 2014


עמותת ISA העולמית שמה לה למטרה להרחיב את הידע לאנשינו העוסקים במכשור , בקרה ואוטומציה וכך גם הסניף הישראלי שמנסה לקדם את הנושאים המקצועיים בכל דרך אפשרית.  ב-24 לפברואר 2014 -  ערכנו יום עיון ייחודי בנושא אזורים נפיצים בו למדו החברים על המכשירים השונים שמסוגלים לעבוד באזורים נפיצים, על צורות סימון שונות ועל צורת חיבור המכשירים הנמצאים באזורים מסוכנים . 

נושא הבטיחות והביטחון חשוב מאד ולא תמיד ניתן עליו מספיק דגש . הדבר נובע ממספר סיבות כשהעיקריות בהן הוא חוסר ידע והערכה לא נכונה של השטח. חשוב מאוד לערוך מבדק של כל ההתקנות במפעל באזורים הנפיצים , לבדוק אם הציוד המותקן מתאים , אם ההתקנה נכונה (מבחינת נפיצות) ובמידה רבה לשקול לרכוש מכשירים אשר מסוגלים למדוד את רמת הנפיצות באוויר. קיימות כמה שיטות למדידת נפיצות באוויר אשר מתבססות על עקרונות שונים והנפוצות ביותר הן *:  • קטליטי שעובד ע"י ראקציה של האוויר מהסביבה. • אינפרה רד ( IR) שעובד ע"י החזריות של האור.בעזרת מכשירים אלו ניתן לגלות דליפה מוקדם וכן קיימות של גזים נפיצים באוויר ולטפל בהם. שמחתי להיפגש הנציגים מהתעשייה  שהגיעו ל-2 ימי העיון : אוטומציה וציוד ומכשור לאזורים נפיצים (250 בסה"כ ביניהם סטודנטים ממכללת רופין). התייחסות נפרדת ליום העיון בנושא אוטומציה אתן בהמשך...

עופר שטרן, נשיא העמותה

*= קיימות עוד שיטות שלא הזכרתי למדידת נפיצות באוויר

דבר הנשיא פברואר 2014

שלום רב.

רציתי להעלות נושא כאוב שהעמותה מנסה לקדם מזה זמן רב : והוא רמת המקצועיות של אנשי המכשור בשטח.  דור ה"נפילים" שהיה בעל ידע וניסיון רב הולך ונעלם (זו דרכו של עולם) ודור ההמשך שאינו פחות מוכשר אינו מצליח להיכנס לנעליהם הגדולות. הסיבה נעוצה במחסור בהכשרות בנושא מכשור כיום, דבר שיוצר מצב אבסורדי שאנשי חשמל ממלאים תפקידים של אנשי מכשור ובקרה למרות שאין להם את ההכשרה הנדרשת.

במסגרת העמותה אנו מבצעים קורסים בסיסיים ומתקדמים אך לצערי אין מספיק משתתפים ככל הנראה בגלל שהמפעלים לא משחררים את העובדים להכשרות מקצועיות.
לצורך כך אנו עורכים קורסים פנים אירגוניים ומגיעים למפעל עם כל מה שנדרש ומתאימים את הקורס לצרכי הלקוח.

קורסים אלו מועילים למפעל כיוון שהם עוזרים לעובדים ל"יישר קו" מקצועי עם עמיתיהם ובסיום הקורס הם מבינים את עמיתיהם ואת הדרישות המקצועיות בתחומים המקבילים לאחר שעברו את הקורס ביחד. הקורסים שאנו עורכים הנם מקצועיים וברמה גבוהה וייחודם בכך שהמרצים הינם בוגרי האקדמיה ובעלי ניסיון רב שנים מהשטח . בסיום הקורס התעודה שמוענקת הינה של העמותה הבינ"ל לאוטומציה ISA ישראל . בנוסף, אנו עורכים הסמכות של TUV בנושאי הגנה בפני פיצוץ וכן עובדים על תכנים חדשים לסמינרים בני יום ויומיים בתחומי מכשור בקרה ואוטומציה כולל ניסיון מעשי בשטח. ברצוני לציין כי ניתן לפנות אלי ישירות בכל נושא דרך האתר.  בנוגע לקורסים והשתלמויות ניתן לפנות לאודי בטלפון 08-9216499

עופר שטרן, נשיא

דבר הנשיא נובמבר 2013


ב-18 לנובמבר התקיים כנס ובו שני ימי עיון שעסק בשני נושאים עיקריים: מדידות זרימה בנוזלים ובגזים וחידושים באנליזה תעשייתית מתקדמת.
בכנס נכחו כ-215 נציגים מהתעשייה ומחברות מסחריות והמשתתפים בכנס יכלו לבחור בין ההרצאות השונות שהתקיימו בשני האולמות.

בכנס בנושא הזרימה הועלו נושאים חדשניים בתחומי מדידות הזרימה בגזים ובנוזלים. עקרונות המדידה הוצגו על ידי שימוש בטכנולוגיות השונות כגון:
• אולטרסאונד  • מדידות מכאניות •  וורטקס • קוריוליס • מגנטים• לחץ הפרשי.

בכנס בנושא חידושים באנליזה תעשייתית מתקדמת הוצגו נושאים כגון:• בקרה תהליכית באמצעות טכנולוגיות אופטיות מתקדמות• היבטים כמותיים ואיכותיים, שילוב מערכות תקשורת מתקדמות • מערכות כיול לשיפור הזמינות במערכות אנליטיות• מדידת ריכוז וצפיפות של נוזלים בתמיסות בשיטות מדידה שונות ומגוונות שכוללות מדידות אנליטיות מורכבות. זה המקום להודות לכל המרצים שלקחו חלק בימי העיון ולציין את הרצאתו המעניינת של מר ניר מירב מבית זיקוק חיפה בנושא שימוש באנלייזר מסוג NIR אשר מבצע אנליזה לדלקים שמיוצרים בבית הזיקוק. המכשיר חוסך למשתמשים כסף רב בתפעול ובתחזוקה ומייעל את תהליך הבדיקה. 

ברצוני לנצל במה זו ולבקש מכל העוסקים בתחומי המכשור, הבקרה והאוטומציה בתעשייה, להעלות רעיונות והצעות להרצאות. נשמח לשמוע על האתגרים העומדים בפניכם ופתרונם וכן להיעזר מניסיונכם בתחומכם. אני מזמין כל אחת ואחד מכם להצטרף לקהל המרצים שלנו בעתיד.

חג חנוכה שמח,  עופר שטרן, נשיא העמותה

דבר הנשיא אוקטובר 2013

בימים אלו עובר שוק האנרגיה בישראל מהפכה.נהוג לחלק את מקורות האנרגיה בעולם לשתי קבוצות עיקריות:

הראשונה: מקורות מתכלים ומזהמים - פחם, נפט וגז (הנקראים "דלקים פוסיליים / אורגניים"). 

השנייה: מקורות אנרגיה מתחדשים (לא מתכלים) ולא מזהמים - שמש, מים, רוח ("אנרגיה ירוקה" - ידידותית לסביבה).

צריכת האנרגיה בארץ ובעולם עולה מידי שנה ולכן יש צורך לייצר מקורות אנרגיה חדשים.במדינות שונות באירופה הייצור העצמי אינו מספיק ויש מסחר של אנרגיה (חשמל) בין המדינות לדוגמא ,איטליה שאינה מסוגלת לעמוד בצריכת החשמל של האזרחים והמפעלים שבשטחה קונה חשמל משווייץ.בישראל אין אפשרות לקנות חשמל מהמדינות השכנות ולא זו בלבד, אנו מחויבים למכור חלק מהחשמל לארצות השכנות.

ישראל חייבת להיות עצמאית ואיתנה בכל הנוגע לייצור החשמל וכאן המקום לשבח את חברת החשמל שעושה ימים כלילות כדי לספק את כמות החשמל הנדרשת. מדינת ישראל שמה לה ליעד לייצר חשמל מאנרגיה מתחדשת של 5% מסך האנרגיה לשנת 2014 ו-10% עד לשנת 2020. כיום ייצור החשמל ממקורות מתחדשים הוא כ- 0.7% ומשק החשמל הוא הגורם לכ 70% מפליטות גזי החממה בארץ. 

לאחרונה נמצאו מקורות גדולים של גז טבעי אשר יכולים לשמש כמקור אנרגיה חליפית יותר זולה, יעילה ופחות מזהמת . בימים אלו נבנות כשבע תחנות כוח חדשות אשר מתוכננות לעבוד באנרגיה מתחדשת ובגז טבעי. מפעלים רבים נערכים לקבלת גז טבעי כמקור אנרגיה חליפית אשר יהווה בסיס לייצור האנרגיה במפעלים ובכך ישראל תמשיך להיות עצמאית ובלתי תלויה בייצור האנרגיה. בישראל קל מאד לייצר חשמל באנרגית שמש ונשאלת השאלה מדוע האזרחים אינם יכולים ליהנות מפנלים פוטוולטאים (פאנל פוטוולטאי הוא טכנולוגיה לניצול אור השמש להפקת חשמל. מתקנים פוטוולטאים בנויים מפאנלים שטוחים המותקנים על גגות או על הקרקע.) שייצרו חלק מהחשמל אותו הם צורכים ובכך לחסוך כסף וייצור אנרגיה לחברת החשמל שמגיעה לעומסים וייצור שיא בתקופות מסוימות. 

לצערי המדינה אינה מאפשרת לאזרחים מלעשות זאת באופן עצמאי ומחייבת ברישיון עבור התקנת פאנלים ובכך מקשה על האזרחים ולא מיישמת את היעדים שקבעה לעצמה זה מכבר.במדינה כמו גרמניה מקדמים את הנושא מאד ואזרחים שמעוניינים יכולים להתקין פאנלים פוטוולטאים ולהשתמש בחשמל שהוא מייצר וזאת כאשר כמות אור השמש היא מחצית ממדינת ישראל. מדוע שלא כל אחד בביתו ינצל את משאבי השמש ויפיק אנרגיה ירוקה?

מדינת ישראל הייתה חלוצה בנושא חימום מים ביתי באנרגית שמש בעזרת דודי שמש ואין סיבה שלא תהיה מבין המדינות המתקדמות גם בהפקת אנרגיה ירוקה.צריך לפעול להעביר חוק אשר יחייב כל בניין חדש לצפות את גג הבניין בפאנלים פוטוולטאים, לשימוש הדיירים.

דבר הנשיא ספטמבר 2013

בכנס השנתי ב-29 לאוגוסט 2013 נכנסתי לתפקידי כנשיא העמותה הבינ"ל לאוטומציה ISA ישראל. ראשית אני מבקש להודות לגיורא ברנדווין הנשיא היוצא על תקופה עשייה יוצאת מן הכלל והישגים לא מעטים והצלחה לחברי הועד , ביניהם חבר ועד חדש: מר פטר קורנהאוזר. בהזדמנות זו אני מבקש להודות לחבר ועד פורש: מר שמואל לסמן על פעילות יוצאת מן הכלל בוועד במשך כ-19 שנים ביניהם היה נשיא הקים ותחזק את אתר העמותה.

כמו כן הענקנו תעודת הוקרה למר זאב רבינוביץ על פועלו בעמותה לאורך השנים.

כנשיא , הצבתי לעצמי בשיתוף פעולה עם חברי הועד כמה מטרות אשר אותן ננסה לקדם במהלך כהונתי :


- הדרכות בתחומי מכשור, בקרה ואוטומציה קורסים וסמינרים. בקורסים אנו נחתור לשלב לימודים מעשיים בעזרת עמדות הדגמה לקורסים וסמינרים (בימים אלו אנו מסיימים עמדת מדידות לחץ)

- גיוס אנשי מקצוע נוספים ל ISA שיוכלו לתרום מניסיונם לחיזוק הידע המקצועי בארץ.

- העשרת הידע בנושא אוטומציה בעמותה , חיזוק תחום הבקרה התוכנות ועוד

- שיתוף משתמשים כמרצים בימי העיון כך יוכלו לשטף אותנו מניסיון המשתמש ובכך משתמשים אחרים יוכלו ללמוד מניסיונו של אחר

- שיתוף מרצים מהאקדמיה.

- גיוס חברים חדשים.

- בניית מערך סטודנטים ולאפשר להם לקחת חלק פעיל בפעילויות ,הרי הם דור ההמשך .

- סיורים מקצועיים אשר יוכלו להעשיר את הידע של המשתמשים

- הרחבה והעמקת הקשר עם העמותה בעולם.

העלנו אתר חדש לאוויר ודרכו ניתן ליצור איתי קשר בכל נושא.כתובת האתר לא השתנתה והיא http://www.isa-is.org.il

בברכת שנה טובה ובהצלחה לכולנו, עופר שטרן

דבר הנשיא - יוני 2013

חברי העמותה היקרים ,

הכנס השנתי  המסורתי שלנו ייערך בסוף אוגוסט ולקראת הבחירות לוועד העמותה אני מבקש להזכיר לכל החעברים שזוהי הזדמנות מצוינת עבורכם לתרום למען התעשייה ולהגיש את מעמדותיכם לוועד ,אני לרשותכם בכל מידע בתחום ואשמח להיפגש אתכם להסביר על פעילותה העתידית של העמותה.

בחודש מאי נערך הכנס District 12 בליסבון שבפורטוגל של ISA שאליו אנו שייכים . כנס זה נערך מדי שנה במדינה אחרת. מר איציק שבת ייצג אותנו בכנס. בין הנושאים בהם דנו הם בפעילות הכללית של הארגון העולמי . בנוסף ISA ארה"ב השקיעו לאחרונה בעמדות הפעלה והדרכה ממש כפי שאנו עושים בימים אלו ומוכנים לשלוח אותם לכל דורש. הפידבקים מהמשתמשים טובים מאוד והוכח שזה כלי אפקטיבי ביותר .
הנושא הכי חם היום בעולם ובכל הפעילות של ISA זה הנושא של הדרכות סייבר. יש תקן חדש שנקרא ISA99 ומכיל את רוב הידע הנדרש. ISA הקימו צוות שעורך הדרכות סייבר בכל העולם. ההדרכה מחולקת לארבעה סגמנטים הבעיה, הפתרונות, נותני השירות והלקוחות. חברים שמעוניינים להכין יום עיון בנושא זה ,אנא פנו אלינו שנוכל לקדם נושא זה גם בארץ. ב 18 בנובמבר נערווך כנס ובו שני ימי עיון במקביל: מדידות זרימה לגזים ונוזלים ואנליזה תעשייתית . אנו קוראים למעוניינים להירשם ליום העיון המשולב לבצע זאת בהקדם באתר העמותה. בסוף נובמבר יתקיים גם סמינר הגנה בפני פיצוץ עם הסמכה של TUV. הקדימו להירשם .

בברכה, ברנדוין גיורא - נשיא מכהן

דבר הנשיא - אוגוסט 2013

בסוף חודש אוגוסט אני מסיים את תפקידי בתור הנשיא המכהן של העמותה לאחר שנתיים שהייתה לי הזכות להוביל את העמותה ביחד עם הועד הנוכחי לפסגות חדשות . אני חייב לציין שתפקיד זה אפשר לי לתרום ולהביא רעיונות חדשים לקידום תחום המכשור והאוטומציה בתעשייה בישראל.
בשנתיים האחרונות הצלחנו להביא אלפי אנשים לקונגרס, למגוון רב של ימי עיון ,קורסי מיכשור בסיסים וקורסים פנים ארגוניים , קורסי מוגן פיצוץ ועוד.., בנוסף בימים האלה עולה האתר החדש של העמותה אשר ימשיך את האתר הוותיק שהיה בטיפולו המסור של מר שמואל לסמן . בהזדמנות זו אני רוצה להודות לו על כך.
היוזמה החשובה ביותר בזמן זה הייתה הקמת ועדה מקצועית בנושא תחום הלימוד והידע הקיים בתחומינו , אנו כותבים חומר לימודי וטכני רב ובונים עמדות הדגמה מקצועיות אשר יאפשרו לנו לחשוף חדשנות בתעשייה, הקמנו מאגר מרצים ומערכי שיעור במגוון נושאים שונים בתחומינו. בכך אנו נגשים את חזון העמותה להטמעת הידע הרחב והקיים בעמותה לטובת המשק הישראלי . הרבה מאוד אנשים נרתמים לטובת הפרויקט הנ"ל ואני רוצה להודות לכולם על הובלת המהלך. לסיכום, השקעתי זמן רב למען הצלחה בתפקיד והתגמול היה באלפי האנשים המרוצים . אני רוצה להודות גם לוועד הנוכחי ,לאודי קדם וצוות מירב שהיו חלק בלתי נפרד מהצלחה.

לנשיא הנכנס מר עופר שטרן ולוועד החדש אני מבקש לאחל הצלחה ובטוח שימשיכו להוביל את העמותה למקומות חדשים ומוצלחים.
לסיום , בפרוס השנה החדשה אני מאחל שנה טובה ומאושרת , בריאות ופרנסה טובה לחברי העמותה ובני משפחותיהם וכל עמיתנו במשק הישראלי.
בברכה , ברנדוין גיורא - נשיא מכהן

דבר הנשיא יולי 2013

חברי העמותה היקרים , ב -29 לאוגוסט נקיים את הכנס השנתי בקיסריה , השנה הינה שנת בחירות ובכנס זה יבחר הנשיא חדש לעמותה וועד חדש לשנתיים הקרובות , בשנתיים האחרונות ביצענו בעמותה מגוון ימי עיון ,קורסים בנושא מוגן פיצוץ ,מכשור ובקרה בסיסי וקורסים פנים ארגוניים בנוסף קיימנו את הקונגרס השני ובו נכחו מעל 1000 משתתפים שהווה תעודה לחשיבות הענף בארץ. בתקופה זאת גם הידקנו את הקשר עם ISA העולמי ,נשיא האירופאי ביקר אותנו פעמיים ואנו השתתפנו בכנסים באירופה .את התוכנית לשנה הקרובה נתחיל ביום עיון משולב אשר יתקיים ב 18 בנובמבר בו נערוך שני ימי עיון במקביל: מדידות זרימה לגזים ונוזלים ואנליזה תעשייתית . אנו קוראים למעוניינים להירשם ליום העיון המשולב לבצע זאת בהקדם באתר העמותה.

בימים הקרובים יעלה לאוויר האתר החדש של העמותה , האתר הינו אתר בטכנולוגיה מתקדמת מאוד ובו מידע רב שעברנו מהאתר הקודם ובנוסף נעדכן בו על מירב החידושים והקורסים שהתקיימו בשנה הקרובה ,אין ספק שהאתר יקפיץ אותנו עוד מדרגה ביכולת לתת מענה לדרישות הקיימות בתעשייה הישראלית ובקשר בין חברי העמותה.
בברכה' ברנדוין גיורא - נשיא מכהן

דבר הנשיא - מאי 2013

חברי העמותה היקרים ,
אנו עומדים לקראת בחירות לוועד העמותה זאת הזדמנות מצוינת עבורכם לתרום למען התעשייה ולהגיש את מעמדותיכם לוועד ,אני לרשותכם בכל מידע בתחום ואשמח להיפגש אתכם להסביר על פעילותה העתידית של העמותה. בימים אלו הסתיימה תערוכת "ישראכם". ולמעשה זו התערוכה החשובה בתחום המכשור והבקרה הנערכת בארץ. מגוון גדול של חברות מתחום המכשור והבקרה הציגו בתערוכה בנושאים שונים מחברות תכנון, חברות בתחום האנליזה ,מדידות בסיסיות ועד חברות אחזקה. גם העמותה הייתה יוצגה בדוכן ואף נרשמו מספר חברים חדשים.


במסגרת התערוכה יתקיים הכנס הבינלאומי של העמותה הבינ"ל לאוטומציה ISA – הכנס הבינלאומי עסק בחדשנות בתחומים שונים . ההרצאות היו מעניינות מאוד ועסקו בשליטה מרחוק , בתפקוד המידע על הענן בחיינו בתחום הבקרה ,באבטחת הענן ועוד.


יום העיון המשולב בנושא זרימה בנוזלים ובגזים ואנליזה תעשייתית מתקדמת נדחה ל 18 לנובמבר 2013. אנו מקיימים גם קורסים של מכשור ובקרה מתקדם. לפרטים נוספים אנא באתר העמותה.


בברכה , ברנדוין גיורא - נשיא מכהן

דבר הנשיא - אפריל 2013

בימים אלו נערכת בגני התערוכה תערוכת "ישראכם". זוהי תערוכה חשובה בתחום המכשור והבקרה הנערכת בארץ, חלק גדול מחברות המכשור והבקרה תהינה מיוצגות בתערוכה . זו גם דרך מצוינת להיפגש עם אנשים וחברים למקצוע ולהתעדכן בחידושים ובפיתוחים השונים. ואני מקווה שהרבה אנשים יבואו. דוכן העמותה יאוייש על ידי דיילת וכן על ידי נציג העמותה יהיה שם כדי להציג לכם את היתרונות שניתן להשיג על ידי הרשמות וחברות לעמותה וישתדל להשיב על שאלותיכם.

במסגרת התערוכה יתקיים הכנס הבינלאומי של העמותה הבינ"ל לאוטומציה ISA: Future trends in Instrumentation & Process control הכנס ללא עלות אך מותנה ברישום מוקדם. פרטים באתר התערוכה.

גם השנה התקיימה בחודש אפריל תערוכת לתעשייה בהאנובר שבגרמניה. על פי פרסומי המארגנים פקדו במשך ימי התערוכה כ 225,000 מבקרים מכל רחבי העול והציגו בה מעל ל 6550 חברות מ 62 מדינות ובניהם 6 חברות ישראליות ,תערוכה כזאת מהווה הזדמנות לסקור טכנולוגיות חדשות, להדק קשרים עםספקים ויצרנים ולנסות וללמוד לאיזה כוון מתקדם העולם. ביקור בתערוכה הוא חובה לכל איש מקצוע בתחום.

השנה היא שנת בחירות לוועד העמותה ואני מזמין אנשים הרוצים לתרום ל מען התעשייה להיות חברים בעמותה והגיש את מעמודתם לוועד ,אשמח להפגש במסגרת התערוכה להסביר על פעילותה של העמותה.

בברכה, ברנדוין גיורא - נשיא מכהן

 

פינת נשיא העמותה הנכנס גיורא ברנדווין :ספטמבר 2011

פינת נשיא העמותה הנכנס גיורא ברנדווין :ספטמבר 2011

אנו בתחילת שנה עברית חדשה.שנת תשע"ב. כמדי שנה אנו מאחלים שנה טובה.שנה של שגשוג,של יציבות ובטחון. שנה שבה כל אחד ואחת מכם יגשים את חלומותיו ושאיפותיו.
אנו בעמותה הישראלית לאוטומציה מסכמים שנה עברית עתירת פעילות עם תום כהונתו של ידידי, הנשיא היוצא ,מר איציק שבת המסיים כהונה רבת פעילות ועשייה מרובה. עם כניסתי לתפקיד ברצוני לברך את איציק על פעילותו הרבה לעמן העמותה ולאחל הצלחה למר עופר שטרן עם היבחרו לתפקיד הנשיא הנבחר.

קרא עוד > פינת נשיא העמותה הנכנס גיורא ברנדווין :ספטמבר 2011

פינת נשיא העמותה :ספטמבר 2009

פינת נשיא העמותה :ספטמבר 2009

אנו עומדים על סיפה של שנה עברית חדשה.שנת התש"ע. כמידי שנה אנו נושאים את עינינו בתפילה ובתקווה שתהיה זו אכן שנה טובה.שנה של שגשוג,של יציבות ובטחון. שנה שבה כל אחד ואחת מכם יגשים את חלומותיו ושאיפותיו.
אנו בעמותה הישראלית לאוטומציה מסכמים שנה עברית עתירת פעילות עם תום כהונתו של ידידי, הנשיא היוצא ,מר אריק ברקאי המסיים כהונה רבת פעילות ועשייה מרובה. עם כניסתי לתפקיד ברצוני לברך את אריק ולאחל הצלחה למר גיורא ברדווין עם היבחרו לתפקיד הנשיא הנבחר.

קרא עוד > פינת נשיא העמותה :ספטמבר 2009